Türkçe   English   
  Aikido Nedir? Aikido’nun merkezinde ‘ki’  kavramı, diğer bir deyişle ‘yaşam gücü’ kavramı yatar. Aikido çalışmaları, her bireyin içinde akmakta olan evrensel ki‘nin bi..
Sensei Sensei Ne Demek? Sensei Japonca iki kanji’nin ( SEN ve SEİ ) bir araya gelmesiyle doğan bir kelimedir. Edebî yönden iki kelimeden oluşmaktadır:   SEN: Daha önce, bir evvelk..
  Duruşlar Hanmi: Üçgen duruş. Genellikle Aikido teknikleri uke ve nage ile önceden belirlenmiş duruşlarla çalışılır. Bunun sebebi teknikleri öğrenmek ve bir saldırıya karşı pozisyon alma prensiplerini öğrenmekt..
Kıyafetler Aikido’da iki çeşit kıyafet bulunmaktadır: Gi ve Hakama. Gi (Dogi ya da Aikido gi), bütün Aikido öğrencilerinin giydiği temel kıyafettir.     Hakama, siyah ya da lacivert renkli pantolon..
Aikido’nun Kavramı ve Teknikleri Aikido'nun Kavramı ve Teknikleri Morihei, “Ai-ki Yolu”nun nasıl evrildiğini ve ideallerinin diğer harp sanatlarının yorumlarından nasıl farklı olduğunu açıklad..
İlk yapılacak olan nedir? İlk önce gerçekten bir eğitici ve öğretici bulmak. Yani gerçek usta. Daha sonra onun talebesi olmaya çalışmak. Hoca talebe ilişkilerini kurmaya çalışmak. Önemli olan ilk adımı yapıp kapıyı ge..